18.08.2017. / 22:53h Fudbal - Bundesliga

Bayern pobjedom protiv Leverkusena krenuo u novu odbranu titule

Bayern Minhen je u novu sezonu njemačkog prvenstva krenuo pobjedom nad Bayerom iz Leverkusena na domaćem terenu (3:1).

Ono što je veoma važno po Carla Ancelottija, jeste činjenica da su pogotke postigla dvojica novajlija u prvih 11 Bayerna.

carlo-ancelotti-bayern

Prvo je Sule pogodio glavom nakon asistencije Sebastiana Rudyja, inače saigrača iz Hoffenheima prošle sezone, za vodstvo Bayerna. Drugi gol stigao je u 19. minuti, a i on je postignut glavom. Naime, Tolisso se odlično snašao nakon “zalutale” lopte i glavom je pospremio u mrežu Apotekara.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Robert Lewandowski sa bijele tačke u 53. minuti susreta.

Za goste je utješni pogodak postigao Admir Mehmedi 25 minuta prije kraja susreta.