17.06.2017. / 19:07h Fudbal - FIFA Kup konfederacija

Rusija na startu sigurna protiv Novog Zelanda

Fudbalska reprezentacija Rusije je pobjedom rezultatom 2:0 nad Novim Zelandom uspješno otvorila 10. izdanje Kupa konfederacija.

Uvod u Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji igra se tačno godinu dana ranije, a tradicionalno ga otvara reprezentacija domaćina turnira. Rusija je danas imala relativno lagan zadatak, pa je rezultatom 2:0 slavila protiv Novog Zelanda.

Nakon pola sata igre nije bilo golova, ali je onda u 31. minuti Denis Glushakov uradio sve odlično, a loptu je na gol-liniji nespretno Michael Boxall skrenuo u mrežu.

U drugom poluvremenu izabranici Stanislava Cherchesova su igrali mnogo bolje, a ovjera trijumfa je stigla u 69. minuti. Fedor Smolov je dočekao loptu koja je prošla kroz cijeli kazneni prostor i stigla mu na tri metra od gola. Neometan ju je poslao u mrežu i tad je bilo jasno ko će doći do trijumfa.

U drugom meču grupe sutra se sastaju Portugal i Meksiko.