19.03.2017. / 22:23h Fudbal - Roma nakon preokreta do pobjede

Džeko protiv Sassuola postigao 31. gol u sezoni

Fudbaleri Rome pobijedili su na Olimpicu u okviru 29. kola Serije A ekipu Sassuola s uvjerljivih 3:1.

Već u devetoj minuti Defrel je na asistenciju Berardija doveo goste u vodstvo. Ipak, vrlo brzo Rimljani poravnavaju rezultat. Strijelac je bio Paredes, a asistent Salah.

Kada su svi iščekivali sudijski zvižduk za odlazak na odmor, Salah je doveo Vučicu u vodstvo.

U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo domaća ekipa koja je uputila bezbroj šuteva ka golu gostiju.

Pola sata prije kraja meča u igru je ušao kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko, kojem je trebalo samo osam minuta da postigne gol i ovjeri pobjedu Rome.

Ovo je našem napadaču bio 31. gol u sezoni u svim takmičenjima.

Roma je s novom pobjedom prestigla Napoli i sada je drugoplasirana ekipa Serije A, dok je Sassuolo na 15. mjestu.