Sarajevo 9 °C Ponedjeljak 27.03.

18.03.2017. / 17:40h Fudbal - Bundesliga

Ibišević pogodio u porazu Herthe, Hoffenheim slavio u derbiju

Odigrano je šest mečeva 25. kola njemačke Bundeslige, a mnogo više uspjeha su imali domaći timovi koji su slavili u pet susreta. U strijelce se upisao i bosanskohercegovački fudbaler Vedad Ibišević u derbiju dana.

Koln je rezultatom 4:2 slavio protiv Herthe, a gol za goste je postigao bh. fudbaler Vedad Ibišević. Domaći su do 37. minute imali tri gola prednosti, pošto su Osako i fenomenalni Modeste postigli tri pogotka, s tim da je Francuz upisao dva u 35. i 37. minuti. Drugo poluvrijeme je otvoreno jedanaestercem za goste kojeg je realizovao Ibišević i tako vratio nadu Herthi. Ipak, Modeste u 63. minuti postiže het-trik, a Jeff Brooks je samo uspio ublažiti poraz na 2:4.

Hoffenheim je minimalnim rezultatom 1:0 bio bolji od Leverkusena i tako upotpunio košmarnu sedmicu za goste koji su ostali bez četvrtfinala Lige prvaka, a zatim i dozvolili rivalima da odmaknu u borbi za evropska takmičenja. Jedini pogodak je djelo Sandra Wagnera iz drugog poluvremena. Evo i svih rezultata:

Augsburg-Freiburg 1:1
Bremen-Leipzig 3:0
Koln-Hertha 4:2
Hoffenheim-Leverkusen 1:0
Wolfsburg-Darmsatdt 1:0