Sarajevo 6 °C Nedjelja 30.04.

09.03.2017. / 23:36h Košarka - WABA

Poraz košarkašica Play Offa od Budućnosti

Košarkašice Play Offa porazom su završile nastup u ovosezonskoj WABA ligi.

U susretu posljednjeg, osmog kola Superlige, drugog kruga takmičenja u regionalnoj ligi, sarajevski tim poražen je večeras u Skenderiji od branitelja naslova Budućnosti sa 93:98 (28:21, 26:26, 17:27, 22:24).

Utakmica nije imala rezultatski značaj, s obzirom na to da je Budućnost već osigurala plasman na "Final Four", dok je Play Off sa sedam poraza u Superligi odavno ostao bez šansi da igra završni turnir.

Utakmica je protekla u izjednačenoj igri. U prvom poluvremenu domaći tim je bio nešto bolji, a krajem prve četvrtine imao i prednost od devet poena.

No, u trećoj četvrtini gošće su došle do preokreta i vodstva koje su zadržale do kraja meča.

Najefikasnije u redovima Play Offa bila je Anđela Delić sa "double-double" učinkom 33 poena i 10 skokova, Cierra Ceazer postigla je 16, a Nikolina Delić 15 poena, dok su ekipu Budućnosti predvodile Irena Matović s 36 poena i Biljana Stjepanović s 21 poenom i 10 skokova.

Budućnost je nakon osam kola Superlige osvojila treće mjesto i na Final Fouru igrat će protiv drugoplasirane Beroe, dok će se u drugom meču sastati najbolja ekipa u Superligi Montana i Athlete Celje.

Play Off je osvojio sedmo mjesto s ukupnim skokorom od tri pobjede i 11 poraza.