Sarajevo -3 °C Četvrtak 19.01.

10.01.2017. / 23:51h Fudbal - League Cup

Mata i Fellaini strijelci za pobjedu Manchester Uniteda protiv Hulla

Manchester United slavio je u prvoj utakmici League Cupa protiv Hulla na Old Traffordu rezultatom 2:0 i tako jednom nogom došao u finale ovog takmičenja.

Prvo poluvrijeme Crveni đavoli imali su kontrolu nad utakmicom i pokušali su odmah stići do vodstvo, međutim gostujuća odbrana odoljevala je napadima ekipe Josea Mourinha.

Do vodstva, United stiže u 56. minuti kada pogađa Juan Mata i tako donosi veliko slavlje navijača.

Paul Pogba imao je dobru priliku iz slobodnog udarca, međutim njegov šut završio je samo na stativi.

Konačnih 2:0 postavlja Fellaini u 87. minuti, osam minuta nakon što je ušao u igru umjesto Mate.

U drugoj utakmici ovog kupa Liverpool će sutra odmjeriti snage sa Southamptonom.